Лікування зовнішнього геморою кращими засобами — як лікувати ефективно?

Геморой — одне з найпідступніших захворювань. Його підступність полягає в тому, що страждає ним, згідно зі статистикою, близько 90% дорослих чоловіків і жінок. Практично кожен хоча б раз у житті стикався з проявами геморою, але через делікатність цього захворювання і помилкового сорому пацієнти рідко звертаються до лікаря відразу. Багато хто сподівається, що ліки можна купити самостійно, шукають в інтернеті, як вилікувати захворювання, в результаті чого воно переходить у більш серйозні стадії, коли лікування народними засобами вже стає не лише марним, а й небезпечним. Пам’ятайте про те, що є тільки один надійний спосіб позбутися захворювання — довірити лікування зовнішнього геморою фахівцю (див. Загальну статтю про лікування геморою).Зовнішній геморой

Геморой — варикозне розширення венозних сплетінь, розташованих в області заднього проходу, в результаті скупчення і застою в них венозної крові. Протікати захворювання може в трьох різних формах. Медики виділяють внутрішній, зовнішній і комбінований геморой. Всі три форми в рівній мірі вимагають швидкої діагностики і лікування, щоб не допустити загострень і ускладнень. Внутрішній геморой зазвичай протікає безсимптомно, а дискомфорт і важкість під час дефекації не завжди звертають на себе увагу пацієнта. Симптоми внутрішнього перебігу хвороби майже завжди слабо виражені, внутрішній геморой рідко або незначно кровоточить, тому в більшості випадків він залишається непоміченим. Неприємні симптоми починають турбувати пацієнта тоді, коли починається зовнішній геморой — лікування в цьому випадку має розпочатися негайно, оскільки захворювання вже вважається запущеним.

Зовнішній геморой — причини появи

Бувають випадки, коли геморой взагалі не переходить у зовнішню стадію і залишається внутрішнім навіть у період загострень і збільшення розміру вузлів. Під час зовнішнього геморою вузли, які стають наслідком випинання стінки судинних сплетінь, майже ніколи не турбують людину, за винятком ситуації загострення. Чому можуть виникати зовнішні вузли?

Одна з причин — вроджена. Йдеться про схильність до слабкості венозних стінок. Зазвичай такі люди мають підвищену схильність не тільки до виникнення геморою, але і до варикозної хвороби ніг. Тим не менш, це не означає, що захворювання виникне в обов’язковому порядку. Його можуть викликати такі фактори ризику:

  1. Відсутність руху. Гіподинамія — найголовніший «союзник» захворювання і ворог вашого здоров’я. Якщо ви не хочете, щоб кров застоювалася в тазових венах і розширювала їх, як можна більше рухайтеся. Привчіть себе щодня ходити пішки, гуляти, робити легку зарядку або гімнастику. Це особливо важливо для людей, чия робота пов’язана з постійним сидінням на місці або тривалим проведенням часу стоячи. Це допоможе запобігти зовнішньому геморою, адже лікування захворювання являє собою непросту і не дуже приємну задачу.
  2. Проблеми з травленням. Постійні запори, проблеми зі стільцем, тривала і болісна дефекація — це також фактори ризику. Через ці причин теж може виникнути зовнішній геморой — лікування і профілактика хвороби обов’язково повинні включати в себе заходи щодо запобігання розладів травлення.
  3. Занадто серйозні фізичні навантаження. У групі ризику — вантажники, різноробочі, важкоатлети та бодібілдери. Мова йде про ті групи людей, які за родом діяльності змушені постійно піднімати і переносити тяжкості. Це викликає потужний приплив крові до органів малого таза.
  4. Неправильна дієта. Якщо включити в свій раціон здорове харчування, не так вже й складно запобігти зовнішньому геморою — лікування повинно завжди супроводжуватися грамотно складеним дієтичним меню. Уникайте жирного, смаженого, гострого, солоного, маринованих і копчених страв, а також спиртних напоїв. Якщо харчуватися здоровою їжею, а також включати в раціон багато овочів, фруктів, злаків і молочних продуктів, можна помітно поліпшити перистальтику кишківника, відповідно уникнути виникнення хвороби. Деякі лікарі стверджують, що правильна дієта — кращий засіб від геморою.
  5. Вагітність і пологи. Ця специфічна причина зустрічається тільки у жінок і є наслідком особливостей жіночого організму, який стикається з серйозними навантаженнями під час вагітності. Нерідко через серйозний тиск геморой виникає після пологів, а також при вагітності — лікування в цьому випадку має бути не тільки своєчасним, але і щадним, щоб препарати не пошкодили майбутньому малюкові.

Наочне відео як можна проводити діагностику причин геморою:

Симптоми зовнішнього геморою

На відміну від внутрішнього, зовнішній геморой майже завжди супроводжується неприємними відчуттями. Він рідко протікає безсимптомно, хоча може і не завдавати сильних страждань пацієнту. Збільшені вузли не завжди супроводжують зовнішній геморой — фото допоможуть у цьому переконатися. Спочатку ці вузли можуть мати вигляд невеликих малопомітних ущільнень, проте згодом, якщо запустити лікування зовнішнього геморою, вузли можуть помітно збільшитися в розмірах, придбати синюшного відтінку, стати болючими на дотик. Так зазвичай виглядає тромбірованний зовнішній геморой.

Як виглядає зовнішній прояв захворювання без загострень?

  • Дискомфортвиникає не тількипід час або післядефекації, але івповсякденному житті.Пацієнтмає неприємні відчуттянавіть тоді, коливінпростосидитьпротягомтривалого часу,атакожкашляєабочхає.
  • Відчуттясвербіння і печіннявділянці анального отвору, можливі набряки,подразнення.
  • Незначні кровотечі. Якщо вузли невеликі, кровотечі може і не бути зовсім, або вона проявляється тільки у вигляді слідів на туалетному папері. У будь-якому випадку, якщо ви помітили сліди крові на папері або білизні, необхідно якнайшвидше почати лікування зовнішнього геморою. Якщо лікування не почати, вузли можуть почати збільшуватися, а калові маси, травмуючи їх, можуть викликати більш серйозну і рясну кровотечу. Нарешті, кров може виділятися з анальних тріщин, які викликають нестерпний біль у пацієнта.
  • Якщо запустити хворобу, вона може перейти в гостру форму, коли гемороїдальні вузли запалюються і викликають сильний біль. Вузли набрякають, хворобливі на дотик, найбільший дискомфорт пацієнт відчуває при спробі сходити в туалет. У цьому випадку лікування зовнішнього геморою обов’язково супроводжується застосуванням місцевих симптоматичних засобів, які знімають біль.
  • Хворий може самостійно намацати новоутворення і ущільнення навколо ануса. Ці ущільнення можуть мати різні розміри, промацуватися під шкірою або ж мати видиму форму. Їх появою завжди супроводжується зовнішній геморой — фото таких ущільнень і вузлів можна без зусиль знайти тут, а також на інших медичних сайтах.

Чим небезпечне захворювання?

Найпоширеніше ускладнення — тромбоз вузла. Таке загострення має яскраво виражені клінічні прояви, а лікування зовнішнього геморою в даному випадку включає в себе венотонізуючі і тромболітичні лікарські препарати. Якщо не усунути тромб, він викликає все більший дискомфорт, внаслідок чого може розвинутися гнійно-запальний процес, загрозливий здоров’ю пацієнта. У випадку серйозного запального процесу у пацієнта піднімається температура, а інтенсивні болі супроводжуються великим набряком м’яких тканин промежини. Набряклі тканини стають різко болючими, підвищена температура супроводжується загальним погіршенням самопочуття і м’язовою інтоксикацією.

Гнійний парапроктит або параректальні свищі — це найбільш серйозні наслідки геморою, який залишився без уваги і не отримав належного своєчасного лікування.

Лікування зовнішнього геморою — як позбутися хвороби?

Не варто ставити на собі хрест, якщо вам діагностували зовнішній геморой — як лікувати захворювання, сьогодні знає будь-який лікар-проктолог. Сьогодні існують ефективні препарати для лікування хвороби, свічки та мазі, що зменшують запалення і знімають біль. Пам’ятайте про те, що ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Призначати препарати може тільки лікуючий лікар, який має уявлення про стадію вашого захворювання і знає, які саме діючі лікарські речовини потрібні, щоб полегшити стан.

Як лікувати зовнішній геморой місцево? Як правило, лікар призначає мазь або крем, що знімає набряк м’яких тканин. Майже всі такі креми містять анестезуючі речовини, тому відразу ж після початку лікування, як правило, зникає більша частина неприємних больових відчуттів. Свічки застосовуються в тому випадку, якщо є вузли і ущільнення всередині прямої кишки. При відсутності внутрішнього геморою свічки не призначаються.

Іноді лікар призначає засоби, що містять гормони, які посилюють їх протизапальну дію. Нарешті, місцева протизапальна та знеболювальна терапія завжди проводиться в поєднанні з більш серйозною терапією, коли хворий приймає курс препарату, розріджує кров, перешкоджає подальшому тромбоутворенню, сприяє розсмоктуванню вже існуючих тромбів.

Лікування зовнішньої форми хвороби народними засобами

зовнішній геморой

Часто пацієнти задають питання, як вилікувати зовнішній геморой народними засобами. Насправді одні народні засоби не допоможуть позбутися захворювання, однак ви можете порадитися з лікарем, який призначить лікарські трави для посилення ефекту консервативної терапії. Наприклад, нерідко для зняття запалення застосовують лікувальні ванночки з відвару ромашки, календули, шавлії, череди. У ванночки можна додавати прополіс, лушпиння цибулі, сирий картопляний сік. Тим не менш, відмовлятися від звичайної медикаментозної терапії ні в якому разі не можна. Пам’ятайте про те, що будь-які народні засоби в лікуванні геморою, в тому числі зовнішнього — це досить ефективна, але лише додаткова терапія, яка може прискорити одужання, але повністю вилікуватися вам допоможуть тільки дотримання призначень лікаря.

Дивіться відео про сучасні методи лікування захворювання — прогрес в області проктології дозволяє вилікувати вузли швидко, ефективно і безболісно: