Що вибрати із різноманіття засобів для лікування геморою

Більшість фахівців висловлюють одностайну думку про те, що лікувати геморой одним єдиним засобом не є кращим виходом. Щоб не тільки полегшити стан хворого, але і домогтися повного позбавлення від захворювання, необхідний комплекс заходів.

розсипані пігулки

Очевидно, що багато чого залежить від окремого випадку. Від того, яка клінічна картина захворювання у конкретної людини, які причини викликали у неї геморой, ну і, звичайно ж, стадія, на якій знаходиться хвороба. Якщо лікар застає її на першій-другій, то шанси на повне позбавлення від цієї болючої недуги, як правило, великі і лікування ймовірно буде консервативним.

У тому ж випадку, якщо хворий тривалий час ігнорував медичну допомогу, внаслідок чого геморой доводиться лікувати на тих стадіях розвитку захворювання, коли гемороїдальні вузли вже досить великі (знаходяться всередині тіла або перейшли на етап зовнішнього геморою) лікування за допомогою фармакологічних препаратів вже не здатне позбавити від захворювання. У цей період воно носить, швидше, симптоматичний характер і покликане позбавити пацієнта від хворобливих відчуттів і запобігти подальшому прогресуванню хвороби. Тут вилікуватися допоможуть лише радикальні заходи, а саме операція з видалення гемороїдальних вузлів, що розрослися.

Але давайте будемо послідовні і розглянемо, які існують ліки для лікування геморою.

Медичні препарати

Сучасні фармацевтичні компанії постійно розробляють і випускають у продаж все нові і нові препарати для лікування геморою. Зважаючи на специфіку захворювання їх можуть виготовляти, як у традиційній формі в пігулках (для прийому всередину), так і в якості місцевого засобу — супозиторіїв, кремів і мазей.

Оскільки проктологи рекомендують комбіновану терапію, щоб завдавати удару по хворобі «з усіх боків», один і той же засіб від геморою може застосовуватися відразу в різних формах. Які ж засоби найпоширеніші?

Мазі, креми, свічки від геморою

Мазь «Левомеколь». Це досить старий засіб. Його застосовували ще з минулого століття в якості допоміжного засобу при різних видах захворювань, що мають запальну природу, а не тільки від геморою. Так що це препарат, перевірений часом.Мазі креми свічки від геморою

Мазь «Проктозан». Завдяки поєднанню таких елементів, як лідокаїн (анестетик), буфексамак (має протизапальну дію), а також вісмут і титан, вона здатна значною мірою полегшити стан хворого гемороєм. Вводиться всередину анального каналу або безпосередньо на гемороїдальні вузли при зовнішньому геморої.

Більш докладно питання про різні мазі від геморою розкритий в розділі нашого порталу «Мазі від геморою».

Крем «Ультрапрокт». Це більш сучасні ліки, які також мають виражений протизапальний ефект і при регулярному застосуванні знімають набряклість, свербіж і істотно знижують больові відчуття.

Більш докладно питання про кремах від геморою розкритий в розділі нашого порталу «Креми від геморою».

З препаратів, що випускаються у формі таблеток, слід зазначити наступні:

  1. «Детралекс». Використовується в якості додаткового засобу до призначеного лікарем комплексу заходів з лікування геморою.
  2. «Літовіт-Б». На відміну від інших таблеток, в основі «Літовіт-Б» лежать не хімічні, а рослинні компоненти: висівки, цеоліти, кровохлібка лікарська. Цей препарат дуже хороший при частих кровотечах, викликаних гемороєм, оскільки володіє кровоспинними властивостями, покращує еластичність судин, сприяє швидкому загоєнню пошкоджених ділянок і в цілому підвищує опірність організму до агресивних зовнішніх впливів.

Ну, і, само собою зрозуміло, не можна не згадати про супозиторії як ліки (свічки) від геморою. Свічки надзвичайно зручні в застосуванні і дозволяють досягти оптимального ефекту.

  1. «Реліф Адванс». Напевно, ви чули про такий препарат. Його склад дозволяє вести боротьбу з хворобою за кількома напрямками: підвищення імунітету, зниження запалення і зменшення ймовірності кровотечі. Оригінальний склад препарату. Крім вітамінів А, Д, Е та бензокаїну він містить рослинне какао-масло і тваринне масло печінки акули.ліки "реліф адванс"
  2. «Олестезін» створений наосновіобліпихової оліїіанестезину, речовини, що володієвираженимзнеболюючим ефектом. Він дужедобре знімаєбіль,свербіж і запалення.
  3. «Нігепан». Чудові свічки, якщо потрібно швидко і ефективно зняти больовий синдром при загостренні геморою.

Гірудотерапія (використання п’явок)

Про цей метод лікування геморою варто сказати окремо. Він ефективний при зовнішньому геморої. Суть полягає в наступному: на гемороїдальних вузол ставиться п’явка. Оскільки кровонаповнення вузла, як правило, досить інтенсивне, п’явка охоче присмоктується. Після процедури гемороїдальна шишка при успішному дії п’явки «засихає».

Народні засоби від геморою

Доброю допоміжною терапією можуть стати рослинні препарати. Правда, перед застосуванням народних засобів від геморою краще, все-таки, проконсультуватися з лікарем. Наведемо кілька прикладів такого лікування.трави у баночках

  1. Ячмінний відвар. 2 ст. л. пророщеного ячменю на літр гарячої води. Настоювати відвар слід протягом 3-4 годин, а потім пити по 100-150 мл приблизно 5-6 разів на день, додаючи трохи меду. Відмінний кровоспинний засіб.
  2. Деревій. Можна вживати 1 ч. л. свіжого соку тричі на день з медом, або у формі відвару (1 ст. л. на півлітра окропу). Ефект дуже виражений, якщо використовувати засіб регулярно.
  3. В якості місцевого засобу при зовнішньому геморої підійдуть листя зніту. Правда, використання їх можливо тільки в літній період. Техніка дуже проста: листя накладаються на уражену ділянку на дві години, а потім місце застосування слід добре вимити холодною водою.

Чи існує все-таки кращий засіб від геморою?

До подібних висловлювань варто завжди ставитися скептично. Допустимо, звичайно, що певний окремий засіб дійсно допомагає конкретному пацієнту краще за інших. Однак, це зовсім не означає, що точно таким же ефектом воно буде володіти і у вашому випадку. Щоб призначити комплекс заходів по впливу на гемороїдальні розростання, потрібна грамотна консультація лікаря, який об’єктивно оцінить стан пацієнта і, виходячи з цього, назначить лікування. Кожен засіб і кожна його форма володіє як достоїнствами, так і недоліками. Тому основне завдання тут не знайти кращий засіб, а знайти те, що допомагає саме вам!