Які причини призводять до появи геморою?

Геморой — неприємне захворювання, що доставляє масу дискомфорту своєму власникові. Причини геморою полягають в запальному процесі в судинах прямої кишки. Це призводить до застою крові і розвитку хворобливих гемороїдальних вузлів і шишок. Нерідко як представники сильної статі, так і жінки соромляться своєї хвороби, воліючи лікуватися народними засобами, щоб не відвідувати лікаря. Однак така необачність, відсутність знань по народному лікуванню можуть тільки погіршити стан. На сьогоднішній день статистика стверджує, що дане захворювання в різних ступенях важкості виникає не менш, ніж у 30% всіх чоловіків і жінок. У групі ризику знаходяться люди пенсійного та передпенсійного віку, а також люди з надмірною вагою і працівники малорухомих професій.

жінка сидить за компьютером і тримається за спину

 

Що приводить до патології?

Існує безліч факторів, які збільшують ризик прогресування гемороїдальних вузлів. Основні причини появи геморою:

  • Сидяча робота і малорухливий спосіб життя

У групі ризику — всі люди, які в силу своєї діяльності мало рухаються (програмісти, секретарі, оператори, офісні співробітники, водії). Найчастіше саме малорухомий спосіб життя є причиною виникнення геморою. Лікування в цьому випадку безпосередньо залежить від способу життя людини.

  • Неправильне харчування

Відомо, що ризик захворюваності підвищується, якщо людина страждає запорами, а запори є наслідком нездорового раціону. Медики не рекомендують зловживати гострою і жирною їжею, копченостями, а також алкогольними та енергетичними напоями. У раціоні повинно бути більше клітковини, яка стабілізує роботу кишківника. Схильність до нездорової їжі і зловживання алкоголем — одна з найчастіших причин геморою у чоловіків.

  • Наявність попередніхзапальних процесів

Маються на увазі запалення в органах малого таза, схильність до розвитку доброякісних новоутворень.

  • Вагітність

Може стати передумовою розвитку гемороїдальних шишок і вузлів, так як сприяє застою крові в задньому проході. Причинами геморою у дівчат і жінок іноді бувають хворобливі менструації. Крім того, хвороба може з’явитися після пологів.

  • Постійнітравні розлади

До таких слід віднести розлади шлунка, кишечника, діарея, закрепи, інші патології.

  • Надмірна вага

Доведено прямий взаємозв’язок між ожирінням і схильністю до геморою.

  • Анальнийсекс

Також причиною виникнення геморою може стати зайва пристрасть до анального сексу, який призводить до механічних пошкоджень ануса і прямої кишки, стаючи безпосереднім фактором запального процесу.

  • Психологічні причини

Деякі медики виділяють серед факторів розвитку геморою і психологічні причини: вважається, що люди, які відчувають хронічний стрес, страждають від підвищеного психоемоційного напруження, також схильні до ризику отримати дане захворювання.

Вагітним на замітку…вагітна жінка їсть яблуко

Причин геморою у жінок може бути значно більше, ніж у чоловіків. Дана тема заслуговує окремого обговорення, оскільки нерідко фактором розвитку хвороби стають серйозні перебудови в жіночому організмі під час вагітності. У жінки «в положенні» ризик захворюваності збільшується в кілька разів.

Нескладно пояснити, чому виникає геморой при вагітності — передумови укладені в гормональних змінах жіночого організму в даний період. У крові підвищується рівень гормону прогестерону, який знижує пружність стінок кровоносних судин. Кров застоюється в ногах і органах малого тазу, а відсутність руху провокує виникнення гемороїдальних вузлів. Крім того, матка збільшується в розмірах і починає тиснути на органи малого тазу, приводячи до застою крові в тазових венах.

Тим не менше, ризик розвитку патології є не тільки у вагітних дівчат, а й у будь-яких інших жінок, що ведуть відповідний спосіб життя.

На сьогоднішній день сотні тисяч жінок обирають для себе сидячі і пасивні професії, які не потребують ніяких фізичних навантажень. Така робота завжди призводить до застою крові в тазостегновій області і нижніх кінцівках, викликає сильні набряки і збільшує схильність до геморою.

Крім обмежень у русі, серйозним чинником ризику є низька стресостійкість більшості жінок. У сучасному суспільстві представниці прекрасної статі постійно стикаються зі стресом і переносять його важче, ніж представники сильної статі. Це також може стати однією з причин появи геморою у жінок. Не можна не відзначити і згубну пристрасть сучасних дівчат до різноманітних дієт, які порушують травлення і призводять до дестабілізації шлунково-кишкового тракту. Порушення стільця і запори — одна з факторів, що призводять до запалення вен прямої кишки.

Як виявляється хвороба?

Симптоми захворювання, тобто психосоматикахвороби,багато в чому залежатьвід стадіїі ступеня тяжкості, однак існує рядспільних ознак, якими характеризується перебіг захворювання.Про нихварто знатипацієнту, якщо у нього єгеморой,такяк симптомивданому випадкусхожі.

Найголовніший симптом, який свідчить про те, що пора відвідати лікаря-проктолога, полягає в больових відчуттях в області заднього проходу. Больовий синдром в психосоматиці може нагадувати якесь чужорідне тіло, постійне відчуття важкості, хворобливі поколювання, а також інші дискомфортні явища. Можуть утворюватися і випадати вузли, кровоточити анальні тріщини, при дефекації спостерігаються хворобливі явища, в стільці можуть бути присутні кров і слиз. Через те, що під час дефекації слизова оболонка ануса постійно травмується, болючість не проходить, а психосоматика з часом тільки посилюється без належного лікування хвороби. Якщо знехтувати медикаментозним лікуванням на ранніх стадіях, можна серйозно погіршити перебіг хвороби.

Неправильне харчування і алкогольчоловік скривив лице

Причини виникнення геморою у чоловіків мають свою специфіку. Один з провокуючих чинників — це неправильне харчування, до якого чоловіки схильні набагато сильніше, ніж жінки. Якщо більшість жінок все ж стежить за своїм повсякденним раціоном, то чоловіки, як правило, не приділяють уваги своєму травленню. У раціоні чоловіків переважають важкі м’ясні продукти, жирна і смажена їжа, солодощі, копченості та солоні закуски. Все це в поєднанні з легким і міцним алкоголем створює сприятливий грунт для виникнення запальних процесів в органах малого тазу, так як таке харчування порушує травлення, погіршує перистальтику кишківника і порушує кровообіг в тазових венах.

Зловживання алкоголем, характерне для більшості чоловіків, також стає причиною виникнення геморою. Тазові вени переповнюються кров’ю, а відтоку крові не відбувається, в результаті чого розширюються тазові вени, а потім і утворюються вузли.

Ще один специфічний «чоловічий» фактор ризику — це великі фізичні навантаження. Фізична праця і підняття важких предметів — заняття, характерні більшою мірою для чоловіків, ніж для жінок.

Варто відзначити, що чоловіки набагато рідше, ніж жінки, звертаються до лікаря при перших ознаках хвороби, соромлячись своєї «делікатної» проблеми. Саме цим пояснюються причини загострення геморою у чоловіків: представники сильної статі воліють найчастіше до останнього терпіти, сподіваючись, що їм вдасться вилікувати захворювання самостійно. Внаслідок цього геморой стає запущеним, а лікувати його стає набагато складніше.

Діагностувати хворобу і виявити етіологічні фактори запалення може тільки лікар-проктолог. Саме тому важливо вчасно відвідати лікаря, не сподіваючись на мимовільний сприятливий результат.

Незалежно від того, що саме послужило поштовхом до хвороби, лікарі найчастіше рекомендують пацієнтам вибрати хірургічне лікування даної патології. Це сприяє попередженню загострення. Під наркозом хірург робить висічення вузлів і видаляє їх, усуваючи хворобливі симптоми. Якщо хвороба знаходиться на першій стадії, впоратися з нею допомагають місцеві препарати (мазі, креми), а також методи профілактики. Тим не менше, потрібно пам’ятати про те, що навіть хірургічне видалення гемороїдальних вузлів не усуває ті чинники, які призвели до захворювання. Якщо хворий не перегляне свій спосіб життя і не змінить звичок харчування, цілком ймовірно, що хвороба повернеться назад. Саме тому для профілактики загострення даної неприємної хвороби дуже важливо стежити за повсякденним раціоном, дотримуватися гігієни і уникати факторів ризику.

Пам’ятайте про те, що лікування лише усуває психосоматику захворювання. Глибинні джерела, які криються в неправильному способі життя і харчування, може усунути тільки сам пацієнт, щоб уникнути рецидиву недуги.

Дивіться відео про дане захворювання і методи лікування: