Препарати від геморою — лікування кращими ліками

Препарати від геморою в лікуванні даного захворювання відіграють роль основної терапії або додаткової, коли мова йде про операцію. Тобто лікування може проводитися консервативними і хірургічними методами. Все залежить від ступені тяжкості розвитку захворювання. Усього розрізняють чотири стадії захворювання. На початковому етапі хворобу прямої кишки можна перемогти за допомогою препаратів від геморою. Це можуть бути свічки, таблетки або мазь від геморою.

лікар в аптеці-вибирає препарат

Препарати проти геморою можуть бути однофункціональні і багатофункціональні. Останні лікарські засоби одночасно борються з декількома симптомами хвороби.

Складно сказати, які препарати краще. Кожен конкретний випадок захворювання прямої кишки має свої особливості. Тому в лікуванні захворювання використовуються різні лікарські засоби. Правильно підібрати їх може тільки лікар-проктолог. Не варто займатися лікуванням і купувати препарати самостійно.

Орієнтуючись на поради фармацевта не завжди можна придбати той лікарський засіб, який вам необхідно. Все-таки аптеки мають комерційний інтерес. Їм вигідно реалізувати дорогі лікарські препарати для лікування геморою.

Кращий засіб від захворювання прямої кишки пропише вам лікар. Але бувають такі ситуації, коли виписаний препарат вам просто не по кишені. Не варто засмучуватися. Можна придбати більш дешевий аналог. Але для цього слід навчитися розбиратися в препаратах для лікування геморою. Вони поділяються на кілька видів. В основі класифікації лежить спектр дії лікарського засобу.

Препарати для лікування геморою — загальна класифікація

 • Знеболюючі препарати. Ще їх називають анестетики. До їх складу входять такі хімічні речовини, як лідокаїн, бензокаїн або тримекаин. Їх головна дія — це зменшення больових відчуттів, які викликає хвороба прямої кишки. Також вони прекрасно знімають свербіж в анальному отворі. Знеболюючі препарати проти геморою можуть бути у вигляді таблеток, мазей або свічок. Приклади лікарських засобів:
  1. Таблетки — кетанов, пенталін, ібуклін і т.д.
  2. Свічки — анестезол, кетонал, диклофенак, індометацин і т.д.
  3. Мазі — гепатромбін — Г, проктоседил, Безорніл.
 • Протизапальні препарати, відгуки про які тільки найкращі. В основі цих лікарських засобів лежать елементи, які здатні швидко придушити ріст і розвиток патогенної мікрофлори, яка проникла в пряму кишку. Тим самим ліки знімають набряклість судин, розташованих в м’яких тканинах кишківника і анального отвору. Після прийому таких препаратів людина більше не відчуває дискомфорту і постійного свербіння, викликаного хворобою. Протизапальні препарати проти геморою випускаються у вигляді таблеток, свічок і мазей. Найефективніші препарати протизапального характеру — це флуоцінонол, гідрокортизон, преднізолон, буфексамак.пігулки на руці
 • Протимікробні препарати. Сфера дії цих лікарських засобів близька до тієї, яку надають протизапальні препарати. Однак протимікробні засоби в основному місцевої дії. Вони вбивають патогенну мікрофлору навколо анального отвору. Кращі з них — це триклозан, етазол натрію. Однак вони не підходять, як засіб від геморою для вагітних жінок, матерів-годувальниць або дітей. У процесі лікування цих категорій хворих осіб рекомендується використовувати сидячу ванночку з додаванням слабкого розчину пермангоната калію, або просто, марганцівки.
 • Венотонізуючі препарати. Ці лікарські засоби спрямовані на зміцнення стінок судин, на підвищення їх тонусу.
 • Венотонізуючі препарати. Ці лікарські засоби спрямовані на зміцнення стінок судин, на підвищення їх тонусу.
 • Венопротективні препарати. Ці лікарські засоби зміцнюють стінки судин, роблять їх непроникними. Завдяки цьому відновлюється нормальний кровообіг. А це запобігає виникненню гематом, тромбів. У число цих засобів входять троксевазин, гесперидин, гептаминола, глівенол, троксерутин і екстракт гінго білоба.
 • Гемостатики — це препарати, які володіють відразу двома властивостями. По-перше, вони мають протизапальну дію. По-друге, вони мають репаративні властивості. Використовуються ці лікарські засоби в лікуванні хронічної стадії захворювання. Хвору людину постійно мучать не лише больові відчуття і свербіж, але і кровотечі. Вони небезпечні для життя людини. Може розвинутися анемія. Гемостатики здатні запобігти таких ускладнень хронічного геморою. Найкращий препарат проти геморою з гемостатиків — це натальсід. Він має рослинне походження. У його основі лежать морські водорості.
 • Лікарські препарати спазмолітичної дії. Ці засоби допомагають позбутися від різких і дуже сильних болів, які викликає захворювання прямої кишки. Ставляться ці препарати проти геморою до ліків місцевої дії. Це можуть бути мазі або свічки. Швидше знімають больові відчуття, звичайно ж, свічки. До їх складу входять речовини спазмолітичної дії. Більшість таких препаратів від геморою містять екстракт беладони.
 • Антикоагулянти — це препарати, в основі яких лежать речовини, що запобігають утворенню тромбів. Найпоширеніше діюча речовина — це гепарин. Крім того, щоб він не дає формуватися в прямій кишці тромбам, він має ще протизапальну та протинабрякову дію. За допомогою гепарину легко і швидко починає відновлюватися сполучна тканина. Крім гепарину ліки можуть включати гепариноїди. Це споріднений для гепарину хімічний елемент. Він має ті ж властивості, тобто не дозволяє вузлам переходити в тромби. Гепарин допомагає збільшити швидкість загоєння ран і тріщин, які утворюються в задньому проході при захворюванні. Зазвичай вони кровоточать. Ліки запобігають великій втраті крові і повністю заліковують рани.
 • Імуностимулюючі препарати. Ця категорія лікарських засобів містить елементи від клітин кишкової палички. Випускаються вони у вигляді мазей і свічок. Тобто препарати проти геморою, що підвищують імунну систему, діють місцево. Їх лікувальні речовини зміцнюють слизову оболонку прямої кишки, роблячи її більш стійкою до негативного впливу патогенної мікрофлори. Людина постійно живе навколо різноманітних бактерій, вірусів, грибків. Однак якщо імунна система сильна, то вона самостійно вбиває всю цю патогенну мікрофлору, не даючи їй завоювати організм людини. Якщо імунітет ослаблений, то тоді мікробам легко осісти в тілі людини. Так при геморої починаються запальні процеси. Імуностимулятори сприяють виробленню антитіл і підвищують активну діяльність лейкоцитів.
 • Інші ліки. У цю групу лікарських засобів входять всі інші медикаменти, за допомогою яких лікується геморой. Деякі з них мають підсушуючий ефект. Це дуже важливо для тих людей, які страждають від геморою вже довгий час. Інші є антисептиками, регенераторами. Більшість таких лікарських засобів від геморою містять рослинні компоненти. Це може бути масло цілющих рослин, насіння і т.п.
 • Народні засоби від геморою. Існує велика кількість всіляких рецептів народної медицини для боротьби із захворюваннями прямої кишки. Серед них є і способи приготування мазей, свічок, ванночок, компресів.

Правила прийому препаратівжінка кладе пігулку до рота

Ефективність лікування залежить не тільки від правильно обраних препаратів, а й від того, як воно проводиться. Наприклад, якщо лікар виписав свічки від геморою, то їх потрібно правильно поставити, щоб вони дали потрібний ефект.

Як правильно ставити ректальні свічки?

Перед початком процедури потрібно вимити руки. При геморої часто бувають тріщини і рани. У відкриту рану легко просочуються інфекції. Її ви можете занести брудними руками. Тому перед тим, як брати свічку в руки, їх потрібно добре вимити. Бажано ще знати правила миття рук. Мити їх потрібно зі звичайним милом.

Свічки при нагріванні починають сильно плавитися. Щоб не зламалася форма свічки, її потрібно перед початком процедури поставити на кілька хвилин у холодильник. Ще добре було б, якби у вас були холодні руки. Наприклад, можна після того, як ви їх вимиєте з милом, трохи потримати їх в холодній воді.

Свічку потрібно акуратно дістати з упаковки. Якщо лікар призначив половину препарату від геморою, то потрібно свічку поділити навпіл. Для цього найпростіше розрізати її уздовж. Робити це краще всього не ножем, а лезом бритви. Перед застосуванням його потрібно обробити антисептиком. Якщо такого немає в будинку, тоді скористайтеся новим лезом.

Візьміть свічку в руки за край. Той кінець, який ви будете вставляти в анальний отвір, потрібно змастити водорозчинною маззю. У ній не повинно міститися вазеліну. Якщо у вас немає цієї мазі, то перед процедурою кінчик потрібно змочити холодною водою.

Тепер вам необхідно лягти. Виберете позу на боці. Нога, яка розташована знизу, повинна бути випрямлена. Та нога, яка лежить зверху, повинна бути зігнута в коліні. Притисніть її до живота.

Дуже акуратно відкрийте ректальну область. Для цього відсуньте верхню сідницю.

Потихеньку вставте свічку в задній прохід. Пучкою просуньте препарат від геморою за м’язовий сфінктер. Найкраще скористатися мізинцем. Сам м’язовий сфінктер у дорослої людини дорівнює приблизно від 2.5 сантиметрів до 5. У дітей його довжина менше 2.5 сантиметрів.

Досить сильно зведіть разом сідниці і потримайте їх у такому положенні кілька хвилин (3-5). Препарати у вигляді свічок досить швидко розчиняються під впливом температури тіла.

Після цього можна встати і піти вимити руки з милом.