Геморой — ознаки у жінок і чоловіків

Геморой – це захворювання, про яке говорять не надто часто, незважаючи на те, що зустрічається воно у більшості людей в різному віці. Делікатність захворювання обумовлює специфічне ставлення до нього — зазвичай пацієнти, помітивши у себе перші ознаки геморою, не поспішають звертатися до лікаря через відчуття сорому і незручності. Хворий сподівається, що захворювання пройде саме собою, однак так відбувається вкрай рідко, тривога не проходить. Причини появи хвороби різноманітні. Геморой зустрічається у чоловіків і жінок у молодому, середньому і літньому віці, а в окремих випадках захворювання зустрічається навіть у дітей та підлітків. Сьогодні поговоримо про прояви детальніше.лікар одягає перчатки на руки

У чому підступність захворювання? Спочатку людині буває непросто виявити у себе геморой, оскільки захворювання проявляється не відразу: воно виникає поступово, починаючи з внутрішніх вузлів, які утворюються найчастіше практично непомітно. Початкові симптоми хвороби легко переплутати з неприємними наслідками звичайного розладу шлунка. Рідко людина, відчувши легкий дискомфорт у прямій кишці після дефекації, відразу звернеться до лікаря. Набагато частіше люди залишають симптоми без уваги, що призводить в результаті до виникнення серйозних зовнішніх вузлів. Запущений перебіг хвороби лікується набагато складніше, тому краще не допускати появи хронічної форми хвороби. Для цього дуже важливо знати, які саме прояви характерні для варикозного розширення гемороїдальних вен у чоловіків і жінок на різних стадіях захворювання.

Початок проявів

Отже, як розпізнати захворювання на ранніх стадіях, коли картина патології ще залишається непомітною?

Всі початкові симптоми як у чоловіків, так і у жінок, можуть бути вкрай індивідуальними. У однієї людини внутрішній вузол проявляється одними скаргами, в другої — іншими. Вони можуть бути більш або менш інтенсивними. Дуже важливо вміти прислухатися до свого стану і вже при перших підозрілих явищах не соромитися та звернутися до лікаря.

  • Відчуття важкості в області заднього проходу. Ця важкість може спочатку відчуватися просто у вигляді легкого дискомфорту, потім дискомфорт може посилюватися, а також може з’являтися неприємне відчуття чужорідного тіла в прямій кишці. Чим більше триває захворювання, тим більше посилюються неприємні відчуття. Зокрема, дискомфорт спочатку може виникати тільки при дефекації, але згодом відчуття важкості може з’являтися безпосередньо перед дефекацією, а також після неї.
  • Поступово дискомфорт стає постійним, спостерігається легке поколювання в області заднього проходу, може починатися свербіж. Небезпека цього симптому — у тому, що він може на час зникати зовсім, створюючи у пацієнта ілюзію повного одужання. Як тільки ви відчули подібні ознаки геморою, поспішіть звернутися до лікаря для діагностики. На цьому етапі недуга успішно лікується за короткий період часу. Якщо ж запустити хворобу, то важкість може перетворитися на сильний ниючий біль, що доставляє пацієнтові чимало страждань.
  • Кровотеча. Навіть невеликі кров’янисті виділення, які іноді залишаються на туалетному папері після дефекації, повинні змусити вас задуматися і забити тривогу. Навіть у тому випадку, якщо причина виділень — не розширення вен прямої кишки, необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки кровотечі з прямої кишки можуть свідчити про дуже серйозні захворювання, аж до раку кишківника. Іноді прожилки крові можна помітити в калових масах. Спочатку кровотеча може бути малопомітною, але при запущеному перебігу хвороби вона посилюється. Особливо небезпечний цей стан для вагітних жінок, через що може постраждати малюк.
  • Набряк. Зовнішній набряк слизової в області заднього проходу зустрічається завжди при гострому перебігу захворювання. Через активний запальний процес пацієнтові доставляє біль і дискомфорт звичайне сидіння на стільці або тривала нерухома робота. Також біль може посилюватися при кашлі та піднятті важких речей.

Якщо захворювання починає прогресувати, симптоми стають більш явними. Серед них зустрічаються такі:

  1. З’являються видимі гемороїдальні вузли. Ущільнення і вузли в області заднього проходу — сигнал про те, що запальний процес перейшов у наступну стадію. Спочатку вузли можуть залишатися в прямій кишці, проявляючись лише у вигляді невеликих ущільнень, але поступово, якщо знехтувати діагностикою і своєчасним лікуванням, вони збільшуються в розмірах і переходять в зовнішню стадію. На цьому етапі вузли починають випадати. Спочатку випадання відбувається лише під час дефекації, після чого вузли втягуються назад в кишечник, але згодом випадіння відбувається постійно, навіть у випадку, якщо людина просто піднімає важкі речі.
  2. Виділення їдкого слизу, який подразнює ділянку навколо анального отвору і викликає серйозний дискомфорт. Через склад слизу хворий постійно відчуває печіння і свербіж в області заднього проходу. Спостерігається почервоніння слизової і шкіри навколо анального отвору.
  3. Запори. Незважаючи на те, що запори зазвичай називають чинником, що викликає захворювання, вони можуть стати і одними з супутніх симптомів. Якщо гемороїдальні вузли знаходяться в прямій кишці, вони можуть, розростаючись в розмірах, тиснути на калові маси, перешкоджаючи їх вільному руху. Таким чином, дана патологія може викликати запори.

Як дізнатися, що це саме він

Якщо пацієнт виявляє у себе які-небудь ознаки геморою, що свідчать прямо або опосередковано про наявність хвороби, йому необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Пам’ятайте про те, що на ранніх стадіях, доки геморой є внутрішнім, його легко вилікувати звичайною консервативною терапією.

жінка закрила лице рукою

У загальному і цілому ознаки геморою схожі у всіх випадках, незалежно від статевої приналежності і віку пацієнта. Проте, існує певна специфіка хвороби у жінок, а також і у чоловіків, які зустрічаються найбільш часто саме у представників тієї чи іншої статі. Що стосується суто жіночих симптомів, то тут не можна не згадати, що саме у жінок хвороба найчастіше заявляє про себе при вагітності, а також під час або після пологів. Особливо небезпечна хвороба для жінок, які народжують вперше. Через особливості фізіологічних змін під час вагітності у більшості жінок може початися непомітна внутрішня форма, але під час пологів вона стає видимою через колосальне навантаження на органи малого тазу. Якщо проявів хвороби до пологів не спостерігалося, то після пологів захворювання може перейти у відкриту гостру стадію. Можуть розвинутися анальні тріщини, може також початися випадіння вузлів, якого раніше не було. Все це викликає гострий біль.

Що стосується специфічних чоловічих симптомів, то тут варто відзначити той факт, що чоловіки дуже часто відкладають візит до лікаря до останнього, тому вони звертаються до фахівця з настільки сильними болями, що лікування хвороби проводиться вже тільки хірургічним шляхом. Такі болі можуть бути викликані тромбофлебітом гемороїдальних вузлів, які стають твердими і дуже болючими.

Як усунути ці муки

Якщо пацієнт виявляє у себе які-небудь ознаки геморою, що прямо або опосередковано свідчать про наявність хвороби, йому необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Пам’ятайте про те, що на ранніх стадіях, доки геморой є внутрішнім, його легко вилікувати звичайною консервативною терапією. Затягнуту хворобу, можливо, доведеться лікувати хірургічними методами.

Ще один важливий елемент лікування — правильна дієта, яка покращує роботу кишківника і сприяє усуненню захворювання. Потрібно повністю виключити з раціону всі гострі, пряні і солоні страви, а також гострі соуси, спеції, копченості, жирне і смажене м’ясо, фаст-фуд, алкогольні напої. Вживання цих страв сприяє появі симптомів і посилює їх. Для полегшення стану корисно включати в раціон страви, які знижують схильність до закрепів і полегшують роботу шлунково-кишкового тракту. Обов’язково потрібно вживати рис і гречку, рибу, нежирне м’ясо або птицю, овочі та фрукти, які містять грубу клітковину. З повсякденної схеми харчування рекомендується виключити капусту: вона викликає здуття живота і може стати непрямою причиною запорів. Корисні також кисломолочні продукти і натуральні висівки.

Дотримуйтеся особистої гігієни і постійно використовуйте вологі серветки, а не звичайний туалетний папір. Це полегшить стан і не буде сильно травмувати слизову і запалену шкіру.

Нарешті, для зниження больових відчуттів застосовуйте спеціальні свічки, мазі і креми з протизапальним і знеболюючим ефектом, призначені лікарем.

Дивіться відео — якими проявами супроводжується хвороба і як можна її лікувати:

https://www.youtube.com/watch?v=6hdeRzWaT2E