Операція з видалення геморою — ускладнення і харчування (дієта) після операції

Операція з видалення геморою робиться в тому випадку, якщо консервативні методи вже не допомагають. Наприклад, якщо не допомогли таблетки, мазі, народні засоби, тоді потрібно застосовувати хірургічні способи виправлення проблеми. У даній статті ми також розповімо про післяопераційний період після видалення геморою. Відео операції дивіться в кінці статті.

Кому і коли показана операція?

Операція має ряд показань. Якщо від випадання прямої кишки та її кровотечі страждає молода людина, то хірургічне втручання рекомендується відразу ж. Втрата крові дуже небезпечна для життя і здоров’я людей. Може розвинутися анемія.

Перед тим, як настане операційний день, хвора людина проходить лікування геморою без операції. Застосовуються малоінвазивні процедури.

У деяких ситуаціях вони допомагають уникнути застосування кардинального способу вирішення проблеми. Тобто операція скасовується. Але це трапляється не завжди.

Якщо хвора людина належить до категорії осіб середнього віку, то хірургічні способи лікування рекомендуються в більшості випадків. Однак перед цим пацієнт проходить повне обстеження. Застосовуються й інвазивні процедури. Комусь вони допоможуть позбутися від випадання прямої кишки та її сильної кровотечі. Операція з видалення вузлів вже не буде потрібна.

Якщо від цієї хвороби мучиться літня людина, то їй в основному рекомендуються консервативні способи лікування. Хірургічне втручання призначається тільки в рідкісних випадках, коли ступінь розвитку захворювання занадто важкий. В інших випадках лікарі виходять з того, що оптимальний час для хірургічного вирішення проблеми вже було згаяно.

Операція з видалення геморою — відгуки пацієнтів

За відгуками пацієнтів, оперативне втручання є єдиним способом вирішення проблеми в більшості випадків. Пов’язано це з тим, що люди досить пізно звертаються до лікаря. Хвороба вже настільки запущена, що люди згодні на кардинальні заходи, тільки б позбутися болю і кровотеч.

Нижче дивіться відео відгуки пацієнтів про операцію з видалення геморою:

1. Відео відгук пацієнта про метод лікування без ран і за короткий час (2-3 дні) стаціонарного лікування. Метод заснований на малоінвазивній технології, пов’язаної з перев’язкою гемороїдальних артерій під контролем ультразвукової допплерометрії.

2. Відео відгук хворого про операцію, пацієнт негативно висловлюється про народні методи лікування, але справедливості заради треба сказати, що народні засоби ефективні тільки на перших стадіях розвитку хвороби:

Що стосується стадій розвитку захворювання, то операція проводиться на 3-й і 4-й. Саме на цих стадіях люди найчастіше звертаються до лікаря. На більш ранніх стадіях розвитку захворювання людина або соромиться звертатися до лікаря-проктолога, або не надає значення існуючій проблемі.

Найбільш результативно проходить лікування захворювання хірургічним способом між нападами хвороби. Операція не повинна проводитися в тому випадку, коли існує сильне запалення в прямій кишці і в анальному отворі.

Існують різні способи хірургічного втручання. Раніше пацієнти скаржилися, що після проведеної операції потрібно було ще довгий час відновлюватися. Саме лікування хірургічним шляхом було дуже болючим. Сучасні методи оперативного лікування даного захворювання дають можливість зробити все дуже швидко, безболісно і безпечно.

Методи видалення геморою


Малоінвазивні методи. Їх особливість полягає в тому, що лікар не застосовує звичайний скальпель для видалення гемороїдальних вузлів, а робить проколи у внутрішніх тканинах. Потім через них проводить необхідні маніпуляції з виправлення проблеми. Великий плюс всіх цих методів в тому, що вони не мають протипоказань. Також, щоб їх здійснити, людина не повинна лягати в лікарню на довгий термін.

 1. Коагуляція біополярна або монополярна.
 2. Легування із застосуванням латексних кілець.
 3. Видалення гемороїдальних вузлів лазером або коагуляція лазерна.
 4. Склеротерапія.
 5. Кріодеструкція.
 6. Фотокоагуляція із застосуванням інфрачервоного випромінювання.

Хірургічні методи видалення

 1. Радіохвильове видалення випадаючих гемороїдальних вузлів і кровотеч.
 2. Геморроїдектомія.
 3. Звичайна операція
 4. Операція видалення геморою методом Лонго.

Видалення геморою лазером — відгуки пацієнтів

Даний метод позбавлення від кровотеч і випадання прямої кишки має свої достоїнства. Найголовніше серед них — це відсутність больового синдрому. Людина практично не відчуває болю, як під час проведення процедури, так і після операції з лікування геморою. Хворим не призначаються знеболюючі препарати. Цей метод виправлення проблеми допомагає обійтися без їх застосування. Також людям відразу після оперативного лікування можна ходити. В інших випадках це робити забороняється.

Лазерне усунення гемороїдальних вузлів дозволяє уникнути сильного травмування анального отвору і прямої кишки. У цьому ще один плюс лазерного способу лікування.

На відео дивіться анімоване відео операції з видалення геморою лазером:

Операція з лікування геморою методом Лонго

Звичайно, найкраще відображає те, як проводиться ця операція — відео хірургічного втручання за методом Лонго (дивіться в кінці статті). Але воно призначене для лікарів. Звичайним людям дивитися його не рекомендується. Особливо це стосується вразливих особистостей.

Пацієнтам слід знати тільки те, що видалення геморою, відео якого представлено нижче, вважається одним з найефективніших методів вирішення проблеми.

Переваги методу Лонго:

 1. Операція проходить дуже швидко. Одна процедура тривати всього 15-20 хвилин.
 2. Після операції у пацієнта не залишається рани.
 3. Людина може швидко повернутися до звичайного життя і до трудової діяльності.

Недоліки методу Лонго:

 1. Неможливість за допомогою методу Лонго видаляти зовнішні гемороїдальні вузли.
 2. Занадто велика ціна на цей вид медичних послуг.

Післяопераційний період після видалення геморою

Після операції відновний період після видалення геморою практично (у більшості випадків) не відзначається. Людина практично відразу може повернутися до звичного життя.

Як правило, при дотриманні правильної дієти та обробці рани неприємні відчуття протягом відновного періоду сходять нанівець через пару тижнів.

Зазвичай, якщо не виникає післяопераційних ускладнень, біль при дефекації може турбувати приблизно 2-4 тижні, в перші кілька днів пацієнти скаржаться на досить сильний біль, на другому тижні після операції біль ставати значно меншою. Якщо біль ж біль продовжує бути інтенсивною і на другому тижні після операції видалення гемороїдальних вузлів, це може сигналізувати про виникнення ускладнень, потрібно негайно звернутися до фахівця очно.

Ускладнення в період після проведення операції видалення геморою

Хірурги найчастіше стикаються з такими ускладненнями:

 1. Виражений больовий синдром після операції з видалення вузлів внаслідок припинення дії анестезії. У таких випадках часто доводиться застосовувати наркотичні анальгетики (на протязі перших днів).
 2. Проблеми з сечовипусканням, гостра затримка сечі. Це ускладнення спостерігається у чоловіків у першу добу після операції. Часто в таких випадках застосовують катетеризацію сечового міхура.
 3. Психологічна боязнь в післяопераційний період, що може спровокувати затримку стільця. У такому випадку призначають проносну дієту і проносні засоби. Іноді використовують анальгетики щоб знизити біль при дефекації або 0,2% нітрогліцериновими мазі, розслаблюючій сфінктер прямої кишки.
 4. Кровотеча після видалення гемороїдальних вузлів часто виникає в перші години або дні з причини травмування слизової в місцях накладання швів. Щільними калові маси виробляють тріщини, що і провокує кровотечі. Також кровотечі можуть виникнути врезультаті недостатнього припікання кровоносної судини в процесі геморроідектоміі.
 5. Стриктура анального каналу (Звуження) якщо неправильно проведено накладення швів після операції Мілліган-Моргана. Дане ускладнення може виникнути навіть через пару місяців після хірургічного втручання. Лікується це застосуванням спеціальних розширювачів або, в гіршому випадку, шляхом пластичної операції.
 6. Недостатність анального сфінктера, а також випадання прямої кишки — досить рідкісні ускладнення після операції видалення геморою. Причина — порушення цілісності нервово-м’язових волокон стінок прямої кишки. Лікується консервативними або хірургічними методами.
 7. Свищ після хірургічного лікування геморою — одне з неприємних наслідків у післяопераційний період. Виникають через кілька місяців після видалення гемороїдальних вузлів. Лікують свищі консервативним шляхом, в серйозних випадках — оперативним втручанням.
 8. Нагноєння післяопераційних ран у разі попадання патогенної мікрофлори в рану. У таких випадку призначають антибактеріальні та протизапальні засоби іноді ділянку нагноєння доводиться розкривати і дренувати.

Незважаючи на це, ускладнення після операції з видалення геморою виникають у дуже в рідкісних випадках.

Також не варто забувати про профілактику захворювання. Особливо важливим є харчування (дієта) після операції — воно має бути таким же, як і до неї. Тільки в цьому випадку людина зможе знизити ризик повернення проблеми і лікування після операції вже не знадобиться.

Харчування (дієта) після операції з видалення геморою

Після операції з видалення геморою головним способом профілактики виникнення ускладнень у післяопераційний період є правильне харчування. Дієта повинна відповідати декільком важливим принципам:

 1. Збалансованість і насиченість поживними речовинами
 2. Дієта після лікування геморою хірургічним шляхом повинна бути більш дробовою, харчуватися потрібно не менше шести разів на добу.
 3. Їжа, яка споживається, не повинна подразнювати післяопераційні рани, тобто потрібно вибирати продукти з легким послаблюючим ефектом продукти, які сприяють м’якому стільцю.

Оскільки в першу добу після хірургічного втручання рани свіжі, лікарі рекомендують уникати прийому їжі, щоб не викликати дефекацію, здатну спровокувати подразнення ран. Також (дієта) харчування після оперативного втручання не повинна містити продуктів, що викликають газоутворення і процеси бродіння в кишечнику, а саме:

 • Продукти, що містять грубоволокнисту клітковину — білокачанна капуста, щавель, шпинат, редька, ріпа, редис, цибулю, фініки, часник, яблука, малина й агрус;
 • Боби, горох, квасоля, сочевиця;
 • Виноград, родзинки, мандарини, горіхи, чорний хліб;
 • Напої — молоко, квас і газована вода;
 • Заборонені будь-які продукти, що стимулюють приплив крові до тазу — копченості, мариновані, гострі, консервовані, пряні;
 • Алкогольні напої в тому числі слабоалкогольні.

Призначаючи дієту протягом періоду після лікування геморою хірургічним шляхом, лікарі також рекомендують обмежити вживання білків, що важко травляться (свинина, гусятина, баранина, гриби) і легкозасвоюваних вуглеводів (цукор, випічка, печиво, і.т.д.).

І нарешті, обіцяне вище, відео операції з видалення геморою за методом Лонго: