Все про лікування геморою без проведення операції (безопераційне лікування)

Геморой — захворювання, яке навіть при великому бажанні не можна назвати приємним. З ним пов’язаний цілий комплекс міфів, помилок і страхів. Ні для кого не секрет, що пацієнти найчастіше приходять до лікаря вже із запущеною хворобою, так як з почуття сорому раніше побоювалися звернутися за допомогою до фахівця. Крім того, серед звичайних людей побутує думка, що геморой лікується хірургічним методом. Зі страху перед скальпелем хірурга багато людей відтягують візит до лікаря до останнього, коли найчастіше без оперативного втручання вже не обійтися. Проте, лікарі завжди намагаються уникнути операції там, де це можливо. Завдяки сучасним технологіям, безболісне лікування геморою без операції дійсно стало можливим.

Як лікувати геморой без операції?

На сьогоднішній день медицина володіє цілим комплексом безопераційних методик видалення гемороїдальних вузлів. Варто відзначити, що мова йде саме про запущений геморої третьої або четвертої стадії, так як на початкових стадіях захворювання безслідно зникає після інтенсивної консервативної терапії із застосуванням місцевих засобів. Одна з найбільш прогресивних методик — це дезартерізація гемороїдальних вузлів.

Що являє собою дезартерізація гемороїдальних вузлів?

Дана методика визнана у всьому світі високоефективноюї, безболісною, і такою, що не викликає побічних ефектів і не вимагає тривалого відновлення і реабілітації. Гідність технології полягає в тому, що з її допомогою вдається не просто позбутися небажаних вузлів, але і попередити появу нових утворень. Дезартерізація гемороїдальних вузлів полягає в тому, що лікар просто перекриває кровопостачання шишок, перешкоджаючи їх подальшій життєдіяльності. У процесі нескладної і безболісної процедури артерії, що живлять гемороїдальні вузли, перев’язуються, а самі вузли через якийсь час зменшуються і зникають.

Для того щоб провести процедуру, не потрібна госпіталізація пацієнта. Дезартерізацію проводять амбулаторно, а сам процес не забере у лікаря більше півгодини. Для того щоб пацієнт не відчував дискомфорту і болю, процедуру проводять під анестезією.

Сам процес дезартерізаціі досить простий. Для визначення місця розташування артерій, що живлять вузли, лікар вводить в пряму кишку хворого спеціальний пристрій з ультразвуковим датчиком. Цей датчик дозволяє розпізнати, де саме знаходяться артерії. Після цього кожна виявлена артерія перев’язується за допомогою автоматичного маніпулятора. Матеріал, яким перев’язують артерію, через пару тижнів розсмоктується, як і будь-який інший шовний матеріал, що використовується в хірургії. Використовуючи датчик, лікар виявляє всі артерії, що йдуть до вузла, перев’язує їх, а також прошиває сам вузол, позбавляючи його харчування та перекриваючи доступ крові.

Після завершення процедури протягом двох днів хворий повинен бути під наглядом лікаря, а потім він знову стає повністю працездатним. Всього через 2-3 тижні навіть великі вузли, характерні для третьої або четвертої стадії геморою, помітно зменшуються в розмірах і розсмоктуються.

Чи є протипоказання до дезартерізаціі?

Незважаючи на те, що дезартерізація визнана безпечною методикою лікування, її неприпустимо проводити в тому випадку, якщо запущений геморой став причиною виникнення гнійного парапроктиту. Також з обережністю лікарі призначають процедуру, якщо почався тромбоз вузлів. Для початку необхідно усунути ускладнення, оскільки інакше лікування може виявитися неефективним. В інших випадках дезартерізація — найкраще безопераційне лікування геморою з можливих варіантів.

Переваги методики на тлі інших безопераційних процедур

На відміну від багатьох інших технологій лікування, даний метод може застосовуватися на будь-якій стадії геморою, починаючи від ранніх, закінчуючи найважчими. Після перев’язки артерій хворий не відчуває больових відчуттів, йому не потрібні знеболюючі препарати. Також після процедури не потрібно знімати шви, обробляти рани, відвідувати хірурга для перев’язок. Сам процес дезартерізаціі легко переноситься більшістю хворих, від них не потрібно серйозної підготовки до лікувального процесу, а відновлення відбувається дуже швидко. Нарешті, усунувши джерело живлення вузлів, лікар одночасно забезпечує максимально надійну профілактику подальших загострень і рецидивів.

Чи є інші методи?

Єдиний недолік вищеописаної технології — це її дорожнеча і невелика поширеність у звичайних міських лікарнях. Саме тому багато хто продовжує шукати інформацію про те, як вилікувати геморой без операції іншими способами. Більшість проктологів, які діагностують запущеня протягом геморою, призначають своїм пацієнтам малоінвазивні процедури, що мають мало спільного з хірургічними операціями. Це може бути лігування вузла, кріотерапія, лазерна коагуляція, фотокоагуляція вузла. Подібні процедури відрізняються мінімальною травматичністю і досить великою ефективністю.

Дивіться відео, що демонструє принцип лікування геморою шляхом дезартерізаціі: